niedziela, 3 grudnia 2023
ORLEN S.A.PłockWojewódzki Szpital Zespolony w PłockuZdrowie

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Płocka

PKN ORLEN przekazał do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku respiratory, płyn do dezynfekcji rąk oraz powierzchni, maski i okulary ochronne oraz indywidulane zestawy ochrony biologicznej i inne wyposażenie ochronne. Wsparcie od Koncernu otrzymają w najbliższych dniach inne placówki medyczne oraz służby walczące z pandemią koronawirusa z regionu płockiego.

Jesteśmy odpowiedzialnym partnerem i dobrym sąsiadem, który myśli o społecznościach, gdzie  prowadzi działalność biznesową. Dlatego w naszych działaniach związanych ze wsparciem walki na rzecz zapobiegania pandemii nie zapominamy o mieszkańcach Płocka. Placówki medyczne oraz służby mundurowe są na pierwszej linii frontu i muszą być dobrze wyposażone. Wspieramy je przekazując środki higieny i ochrony oraz sprzęt medyczny

– mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN. 

PKN ORLEN przekazał do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku dwa respiratory marki Boaray 3000D, 50 tys. masek ochronnych (trójwarstwowych), tysiąc indywidualnych zestawów ochrony biologicznej, 750 litrów płynu do dezynfekcji rąk, 1000 litrów płynu do dezynfekcji powierzchni, rękawice jednorazowe, okulary ochronne oraz specjalistyczne rękawiczki do mycia karetek. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *