Komenda Miejska Policji w Płocku

Strzelanina, pościg, wypchnięty z samochodu policjant

Policjanci z Mazowsza oraz województwa kujawsko-pomorskiego szukają dwóch przestępców, którzy wczoraj (16.06) tuż po kradzieży z włamaniem, w czasie próby ich zatrzymania staranowali policyjny radiowóz. Policjanci użyli broni. W czasie trwającej obławy wykorzystano m.in. policyjny śmigłowiec.

Wczoraj wieczorem doszło do włamania do mieszkania w Golubiu-Dobrzyniu (woj. kujawsko-pomorskie). Dwaj mężczyźni skradli z jego wnętrza pieniądze oraz srebrne łańcuszki. Informacja o przestępstwie trafiła do policjantów z Płocka. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu podejrzewanych. W czasie jej próby jeden z policjantów złapał pasażera pojazdu, którego kierowca zaczął uciekać. Uciekając audi, staranowali nieoznakowany policyjny radiowóz oraz stojący obok inny samochód.

mówi podkom. Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Policjant po kilku metrach został wypchnięty z samochodu, w wyniku czego doznał obrażeń ręki. Wymagał pomocy medycznej. Policjanci w czasie próby zatrzymania uciekinierów użyli broni, strzelając w opony samochodu sprawców.

Uszkodzone audi podejrzewani porzucili w lesie kilka kilometrów dalej. Po uciecze mężczyzn ogłoszono alarm dla kilku jednostek z województwa kujawsko-pomorskiego, w tym przewodników z psami. Do działań skierowano także policyjny śmigłowiec, jak również policjantów z Samodzielnego Pododdziału Policji w Płocku. Cały czas trwają poszukiwania mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *