piątek, 23 lutego 2024
Powiat Płocki

Kolejne wypadki z udziałem motocyklistów

Z roku na rok rośnie liczba motocyklistów i motorowerzystów na drogach. Rośnie również liczba wypadków z ich udziałem. Tylko wczoraj płoccy policjanci odnotowali kolejne dwa zdarzenia, w wyniku których amatorzy dwóch kółek trafili do szpitala. W obydwu przypadkach zawinili kierowcy osobówek.

foto OSP KSRG Łąck

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj, kilka minut po godzinie 17-tej, w Słupnie. 44-latek, kierujący volvo, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy Hondy. W wyniku zderzenia pojazdów motocykl sunący po jezdni uderzył w nadjeżdżającego z przeciwka renault trafic. 48-letni motocyklista z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala.

Podobny wypadek miał miejsce w Zaździerzu. Około godz. 19-tej kierująca toyotą verso, włączając się do ruchu na skrzyżowaniu, również nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście. 25-latek, kierujący yamahą z obrażeniami ciała przewieziony pojechał do szpitala.

Niestety, jak co roku w sezonie wakacyjnym w statystykach policyjnych przybywa zdarzeń z udziałem motocyklistów i motorowerzystów. A najczęstszymi przyczynami wypadków z ich udziałem są:
• niedostosowanie prędkości do warunków ruchu,
• nieprawidłowe wyprzedzanie,
• niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami,
• nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Jednak najczęstszą i zbierającą największe tragiczne żniwo przyczyną jest brawura i nadmierna prędkość oraz ignorowanie przez pozostałych uczestników ruchu „jednośladów”.

Najlepszą gwarancją bezpieczeństwa dla motocyklistów, jako uczestników ruchu, ciągle pozostaje przestrzeganie przepisów, zachowanie trzeźwości umysłu, zdrowy rozsądek i przewidywanie sytuacji na drodze przez kierowcę. Niestety okazuje się, że tego właśnie najbardziej brakuje wielu miłośnikom motoryzacji na dwóch kołach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *