Płock

Nietrzeźwa za kierownicą – grozi jej do 2 lat więzienia

Przez ostanie dwie doby płoccy policjanci wyeliminowali z dróg kilku nietrzeźwych kierowców. Jednym z tych kierowców była 51-latka, która zatrzymana została przez policjantkę w czasie wolnym od służby. Jak się okazało płocczanka miała w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Nietrzeźwym kierowcom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Niestety nadal wielu kierowców decyduje się wsiąść za kierownicę pomimo tego, że spożywali wcześniej alkohol. Potwierdzają to ostatnie dwie doby, podczas których policjanci wyeliminowali z ruchu, aż czterech nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista zatrzymany do kontroli drogowej w Nowej Korzeniówce miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Wśród kierowców z promilami za kierownicą była również 51-latka. W sobotnie popołudnie kierująca fiatem zatrzymana została na jednej z płockich ulic przez policjantkę z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku,  która była w czasie wolnym od służby. Funkcjonariuszka szybko na miejsce wezwała patrol policji. Jak się okazało płocczanka miała ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwi kierowcy nie unikną odpowiedzialności za swoje zachowanie.  Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. O ich losie zdecyduje już sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *