wtorek, 5 marca 2024
Powiat Płocki

Blisko 4 promile miał 38-latek zatrzymany do kontroli

Nietrzeźwy kierowca stanowi ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nie dociera to do świadomości wielu kierowców. Przykładem są kolejni kierowcy z „promilami” w organizmie zatrzymani do kontroli na drogach regionu płockiego. Wśród nich był 38-latek z blisko 4 promilami alkoholu w organizmie.

Alkohol za kierownicą stanowi poważne zagrożenie i jest często przyczyną zdarzeń drogowych, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Każda osoba, która decyduje się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu lub po zażyciu środków odurzających może być potencjalnym sprawcą wypadku.

Niestety nadal na drogach regionu płockiego policjanci zatrzymują do kontroli nietrzeźwych kierowców.  W miniony piątek po telefonicznym zgłoszeniu, na terenie gminy Bielsk mundurowi zatrzymali do kontroli samochód marki Saab. Za kierownicą osobówki siedział 36-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec powiatu płockiego miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

W sobotę kolejni kierowcy z „promilami” zostali wyeliminowani z ruchu przez policjantów. Pierwszy z nich zatrzymany został do kontroli po północy w miejscowości Słubice. 20-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy za „kółkiem” zatrzymany został przez patrol płockiej drogówki na osiedlu Wyszogrodzka, po telefonicznym zgłoszeniu świadka. 38-letni płocczanin miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

O losie wszystkich nietrzeźwych kierowców będzie decydował sąd. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *