Koncepcja, dokumentacja i remont? Umowa na remont ul. Wyszogrodzkiej

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, w towarzystwie przewodniczącego Rady Miasta Artura Jaroszewskiego, podpisał z Mariuszem Andlerem z biura projektowego MBZ Andler Tomczak umowę na zaprojektowanie drugiej jezdni ul. Wyszogrodzkiej na odcinku od Zielonego Jaru do Imielnicy.

UMP

Firma ta zacznie prace od przygotowania koncepcji, która – po zaakceptowaniu przez Urząd Miasta – będzie podstawą do wykonania dokumentacji budowlanej. Podstawowe założenia są na razie takie, że projektujemy drugą jezdnię ul. Wyszogrodzkiej z dwoma pasami ruchu i ścieżką rowerową po północnej stronie istniejącej drogi oraz ze skrzyżowaniem z ul. Harcerską w Imielnicy w kształcie dużego ronda.

Rozbudową ul. Wyszogrodzkiej do czterech pasów na kolejnym odcinku – od ul. Harcerskiej do granicy Płocka (przy skrzyżowaniu z drogą w kierunku na Mirosław) – zajmie się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Podpisana z MBZ Andler Tomczak umowa zakłada, że dokumentację na płocki odcinek rozbudowanej ul. Wyszogrodzkiej odbierzemy za 16 miesięcy, czyli w 2024 roku.

mówi Hubert Woźniak z płockiego ratusza

Za projekt miasto zapłaci nieco ponad milion zł.

Razem z nim odbierzemy kosztorys i poznamy rzeczywiste koszty inwestycji. Dziś wstępnie szacujemy, że cała rozbudowa pochłonie 98 mln zł, odcinek GDDKiA kosztować może 47 mln zł, płocki – 51 mln.

dodaje Woźniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *