czwartek, 18 kwietnia 2024
Płock

Koncert, porady ekspertów, spotkanie – Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych obchodzimy zawsze 3 grudnia. Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób z niepełnosprawnościami oraz ich pełnego włączenia w życie społeczno-gospodarcze.

Na płockie obchody tego święta Prezydent Andrzej Nowakowski zaprasza 2 grudnia 2022r. (piątek) w godzinach 12:00-16:00 do Galerii Mazovia. Zaplanowany event ma charakter integracyjny i skierowany jest do wszystkich mieszkańców Płocka.

Zaplanowaliśmy wiele atrakcji, m.in.: występy uczniów z płockich specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, występ zespołu tanecznego „Taniec w kręgu” ze Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, czy wystawę prac wykonanych przez uczniów z niepełnosprawnościami

– mówi Anna Gołębiowska rzecznik osób z niepełnosprawnościami w Urzędzie Miasta Płocka.

Nie tylko otoczenie osób z niepełnosprawnościami, ale wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość skorzystania z prelekcji tematycznych i porad ekspertów, którzy będą pełnili swoje dyżury na stoiskach informacyjnych. W trakcie trwania eventu prowadzona będzie sprzedaż rękodzieła wykonanego przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

Punktem kulminacyjnym płockiego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami będzie koncert Moniki Kuszyńskiej, związanej kiedyś z zespołem Varius Manx, a obecnie pomimo braku pełnej sprawności fizycznej, prowadzącej niezwykłą karierę solową. Początek koncertu zaplanowano na godz. 15.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *