Płock

Osobowość medyczna roku jest w szpitalu na Winiarach

Izabela Obszyńska, Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Wewnętrznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, otrzymała wyróżnienie specjalne w konkursie „Medyczne Wydarzenie Roku” – Eskulapy Mazowsza 2022. Została dostrzeżona w kategorii „Osobowość medyczna roku” za pomoc niesioną niesłyszącym pacjentom naszego szpitala, jako tłumacz języka migowego.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku

I edycję konkursu, mającego na celu inspirowanie i promowanie działalności leczniczej wojewódzkich podmiotów medycznych ogłosił Samorząd Województwa Mazowieckiego. Za „Osiągnięcie medyczne roku” uznano rekonstrukcję ubytków pooperacyjnych za pomocą płatów z mikrozespoleniem naczyń u pacjentów z nowotworami złośliwymi głowy i szyi wykonaną przez lekarzy z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. W kategorii „Wschodząca nadzieja medycyny” nagrodę przyznano lek. med. Bartoszowi Maciągowi z Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego. Natomiast w kategorii „Osobowość medyczna roku” zwyciężył dr hab. n. med. prof. CMKP Mirosław Ząbek z Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Laureaci konkursu otrzymali statuetki i dyplomy, a także nagrody pieniężne. Specjalne wyróżnienie w tej ostatniej kategorii przyznano także Izabeli Obszyńskiej. 

Znaleźć się w tak zacnym gronie laureatów to dla mnie ogromne wyróżnienie i przeżycie, ale nie ukrywam, że i zaskoczenie. Tego zawodu nie można wykonywać bez dużej dozy empatii i miłości do drugiego człowieka, a takie wyróżnienia sprawiają, że nawet w chwilach zwątpienia, czy zwykłego zmęczenia wraca chęć do dalszej pracy. To ogromna motywacja do tego, by każdego dnia być jeszcze lepszym.

– mówi Izabela Obszyńska

Izabela Obszyńska jest absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Jest magistrem pielęgniarstwa i surdopedagogiki, ukończyła również kursy języka migowego I, II i III stopnia. Z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Płocku związana od 16 maja 2005 r. początkowo jako pielęgniarka w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, w latach 2013- 2015 pełniła funkcję koordynatora w Poradni POZ „Na Winiarach”, a od 2015 do dziś jest pielęgniarką oddziałową Oddziału Wewnętrznego. Z racji wykształcenia medycznego i wieloletniej praktyki w obszarze ochrony zdrowia, jako tłumacz nie tylko zapewnia komfort i bezpieczeństwo pacjentowi, ale także dzięki użyciu precyzyjnych sformułowań medycznych pozwala w szybszym czasie postawić właściwą diagnozę i rozpocząć leczenie. Dodatkowo, Pani Izabela z zaangażowaniem pomaga byłym pacjentom placówki, pozostając z nimi w kontakcie zarówno podczas wideokonsultacji, jak i umawiania na wizyty lekarskie w pilnych przypadkach. Obecność tłumacza była również nie do przecenienia w czasie trwania epidemii COVID-19, gdzie obowiązek noszenia masek w przestrzeni publicznej uniemożliwił jakąkolwiek komunikację z osobami głuchoniemymi, dla których mimika twarzy rozmówcy odgrywa bardzo ważną rolę.

Jak skontaktować się z Izabelą Obszyńską? Szczególy znajdziecie na stronie internetowej szpitala, w zakładce Dla pacjenta:  https://www.wszplock.pl/informacja-dla-osob-nieslyszacych/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *