sobota, 18 maja 2024
Płock

Nowe miejsca w żłobkach. Płock ubiega się o wsparcie z programu MALUCH+

Miasto planuje zwiększyć liczbę miejsc w żłobkach. W planach jest utworzenie 186 kolejnych. W tym celu Płock złożył wniosek do programu MALUCH+.

Miasto wnioskuje o ponad 13 mln 800 tys. zł dofinansowania na utworzenie dodatkowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. W tym:
– na rozbudowę/przebudowę/adaptację i doposażenie nowych miejsc – 8 204 508,36 zł  – środki z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności
– na pokrycie części kosztów związanych z funkcjonowaniem nowych miejsc – 5 604 552,00 zł -środki z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

Za pozyskanie pieniądze ratusz zamierza m.in. utworzyć nowy, piąty miejski żłobek dla 118 dzieci. Placówka miałaby się mieścić w budynku przy ul. Kossobudzkiego, w którym teraz uczą się młodsze klasy Szkoły Podstawowej nr 3. Po zakończeniu nauki przez liczne ósme klasy, dzieci z klas I-III Trójki przeniosą się do głównego budynku szkoły przy ul. Królowej Jadwigi. W planach miasto ma także utworzenie 68 dodatkowych miejsc w zaadaptowanych pomieszczeniach nad żłobkiem przy ul. Kleeberga. Ostateczna decyzja będzie uzależniona od przyznanej kwoty dofinansowania. Szacunkowy termin rozstrzygnięcia konkursu to maj 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *