Płock

Sądowy zakaz, brak przeglądu – 32 letni kierowca zatrzymany przez strażników miejskich

Strażnicy miejscy zatrzymali 32-latka, który kierował samochodem. Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jak się okazało, samochód, którym się poruszał nie miał przeglądu technicznego.

W poniedziałek około godz. 12.30 funkcjonariusze pełniący służbę w rejonie ul. 3 Maja zauważyli kierującego, poruszającego się pojazdem marki nissan bez przedniej tablicy rejestracyjnej, z pękniętą przednią szybą oraz nieprawidłowym oświetleniem pojazdu. Ponadto kierujący zaparkował pojazd na niebieskiej kopercie bez widocznej za przednią szybą karty parkingowej osoby niepełnosprawnej. Kierowca podróżował z pasażerem, który miał niezapięte pasy. Po podejściu do pojazdu i poproszeniu o okazanie dokumentów oraz karty parkingowej osoby niepełnosprawnej kierujący oraz pasażer stali się bardzo agresywni. Płocczanin zaczął krzyczeć wzbudzając swoim zachowaniem zainteresowanie przechodniów, że nie musi nikomu okazywać żadnych dokumentów, nikt mu nie udowodni, że zaparkował na miejscu dla osoby niepełnosprawnej ponadto chciał oddalić się z miejsca interwencji. Stanowcza postawa funkcjonariuszy ochłodziła, jego temperament.

opowiada starszy insp. Jolanta Głowacka rzecznik prasowy SM Płock

Na miejsce zdarzenia wezwany został patrol ruchu drogowego. Po sprawdzeniu okazało się, że to nie pierwsze poważne przewinienie, tego kierującego. Ma on  ich kilka na swoim koncie. Obecnie ciąży na nim m.in. sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a auto, którym się poruszał nie ma ważnych badań technicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *