Powiat Płocki

Pijany zasnął za kierownicą

Policjanci każdego dnia kontrolują stan trzeźwości kierujących na płockich drogach. Niestety nie brakuje tych, którzy wykazują się skrajnym brakiem odpowiedzialności i wsiadają za kółko na podwójnym gazie. W minioną sobotę nietrzeźwy kierujący zasnął za kierownicą, po czym zjechał z drogi i uszkodził ogrodzenie.

Aby  wszyscy uczestnicy ruchu mogli czuć się bezpiecznie na płockich drogach policjanci każdego dnia kontrolują stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze zatrzymali kolejnych kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

 W środę, 14 czerwca tuż przed godz. 18  na ul. Bielskiej policjanci zatrzymali  38-letniego kierującego audi. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.  Dzień później policjanci z Posterunku Policji w Staroźrebach udaremnili jazdę 33-letniemu kierującemu fiatem, który miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

mówi sierż.szt. Monika Jakubowska  z KMP w Płocku

W sobotę w Wilczkowie skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 26-letni kierujący oplem, który mając prawie promil alkoholu w organizmie zasnął za kierownicą, wypadł z drogi, uszkodził płot i zatrzymał się na posesji.

W wyniku zdarzenia samochód zapalił się. Mężczyzna z obrażeniami został zabrany do szpitala. Jeszcze tego samego dnia, w Karwosiekach, w ręce policji wpadł kierujący toyotą. 68-latek kierował samochodem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Bezmyślni kierowcy niebawem odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Oprócz odpowiedzialności karnej czeka ich także wysoka kara finansowa.

dodaje sierż.szt. Jakubowska

Płocka Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i trzeźwości podczas kierowania pojazdami. Piłeś? Nie jedź!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *