Powiat Płocki

Sąsiedzka impreza – Turniej Sołectw

Jak co roku w sierpniu w Gminie Bielsk organizowana jest wesoła, sąsiedzka impreza, czyli Turniej Sołectw. Tym razem 19 sierpnia /sobota/ będziemy gościć w sołectwie Zągoty /boisko w Zągotach/.

W zmaganiach sportowych biorą udział drużyny składające się z 5 osób, które reprezentują dane sołectwo z Gminy Bielsk. Konkurencje, w których będą brać udział drużyny są najróżniejsze. W konkurencjach często wykorzystywane są takie rekwizyty jak chociażby kartofle, jajka, gumowce, wiadra, worki itp. Konkurencji jest wiele i są przeróżne, nieraz zawodnicy muszą wykazać się sprytem, umiejętnościami pracy zespołowej, szybkością i precyzją.

Turniej Sołectw niesie ze sobą wiele emocji, rywalizacja jest bardzo zacięta i wyrównana bowiem dla zwycięskich sołectw przewidziane są nagrody pieniężne. Trzy zwycięskie drużyny otrzymują znaczne środki finansowe. Należy zaznaczy, że sołectwa, które zgłoszą i wystawią drużynę w turnieju, a nie zajmą premiowanych miejsc, otrzymują nagrodę rzeczową. Środki finansowe uzyskane w turnieju sołectwa przeznaczają na rozwój swojej małej społeczności lokalnej. O przeznaczeniu nagrody na konkretne cele decydują same sołectwa.

Organizatorzy: Wójt Gminy Bielsk, Gminny Ośrodek Kultury, Sołectwo Zągoty. Patronem wydarzenia jest samorząd województwa mazowieckiego. Patronat medialny infoPłockTV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *