sobota, 18 maja 2024
Płock

O krok od tragedii. Autobus zatrzymał się w ostatniej chwili [FILM]

Dziś rano, po godz. 5.00 doszło do niebezpiecznej sytuacji na przejeździe kolejowym przy ulicy Wyszogrodzkiej w Płocku. Brak odpowiedniej sygnalizacji oraz nieopuszczona rogatka podczas przejazdu pociągu mogły być przyczynami tragedii.

Kierujący autobusem Komunikacji Miejskiej – Płock wyhamował przed przejazdem. Tym samym uniknął zderzenia z pociągiem. Maszynista, dopiero gdy prowadzony przez niego pojazd był również widoczny dla mijających przejazd kierowców, można powiedzieć – w ostatnim momencie – użył sygnału dźwiękowego.

Sytuacja ta była skrajnie niebezpieczna ze względu na brak informacji na temat jakichkolwiek awarii dotyczących przejazdu kolejowego przy ul. Wyszogrodzkiej, jak i na fakt, że sygnalizacja świetlna oraz rogatki nie wskazywały na zbliżający się pociąg. Nie jest to pierwsza sytuacja, w której brak odpowiedniego nadzoru na przejazdem kolejowym stanowił realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

Kierowca Komunikacji Miejskiej – Płock powiadomił dyspozytora o tym niezwykle niebezpiecznym wydarzeniu. Poinformowane zostało również Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na miejsce wysłany został patrol Policji, który po sprawdzeniu pracownika kolei stwierdzili, że był on trzeźwy.

opowiadają w Komunikacji Miejskiej – Płock

Funkcjonariusze byli również świadkami przejazdu kolejnego pociągu, podczas którego systemy bezpieczeństwa zadziałały już właściwie.

Apelujemy do Polskich Kolei Państwowych S.A. o pilne zwiększenie nadzoru nad przejazdami kolejowymi oraz większą skrupulatność w zakresie systemów bezpieczeństwa, które się na nich znajdują. Jednocześnie prosimy użytkowników ruchu drogowego o zachowanie czujności w momencie zbliżania się do przejazdów kolejowych.

dodają

One thought on “O krok od tragedii. Autobus zatrzymał się w ostatniej chwili [FILM]

  • Zwolnic pracownika a za cenę jego kilkumiesięcznego wynagrodzenia zainstalować zautomatyzowane rogatki. Podobnie na przejeździe na Otolińskiej, gdzie dróżnik albo zamyka rogatki 5 minut przed przejazdem albo w ogóle.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *