Powiat Płocki

Jest decyzja w sprawie odpadów w Nowym Miszewie

Jest decyzja w sprawie wysypiska śmieci w Nowym Miszewie. W ciągu miesiąca odpady mają zostać uprzątnięte.

W ciągu zaledwie kilkunastu dni na terenie wysypiska śmieci w Nowym Miszewie doszło do dwóch pożarów. W zdecydowany sposób przyspieszyło to działania służb. Dziś Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wydał decyzję – odpady należy uprzątnąć.

Dziś (6 października) Urząd Marszałkowski wydał decyzję nakazującą firmie LOVECO uprzątnięcie odpadów zalegających na wysypisku w Nowym Miszewie. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, i co ważne dotyczy tych odpadów, które ciągle tam napływały, mimo iż to wysypisko zgodnie z przepisami nie powinno funkcjonować

– mówi Marta Milewska rzeczniczka prasowa UMWM.

Jak dodaje, by wydać taką decyzję Urząd musiał mieć informację jakie odpady znajdują się na terenie w Nowym Miszewie. Zapadła ona dopiero po otrzymaniu protokołu z kontroli przeprowadzonej przez WIOŚ.

Przypomnijmy, na początku ubiegłego roku WIOŚ wydał decyzję wstrzymującą działalność wysypiska i od lutego ubiegłego roku działa ono nielegalnie. Płocka delegatura przeprowadziła 7 września kontrolę składowiska z użyciem drona. Wynika z niej, że od połowy sierpnia nie przybywa tam odpadów. Z kolei pod koniec lipca tego roku na wysypisku wybuchł groźny pożar. Kilkanaście dni później kolejny. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie, a firma ma miesiąc na uprzątnięcie odpadów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *