KulturaPłock

Pierwsze takie spotkanie w Płocku

Już w najbliższą sobotę, 14 października odbędzie się spotkanie z kpt. Tomaszem Cichockim – legendą polskiego żeglarstwa*. Wydarzenie odbędzie się w Tawernie PTTK Morka w Płocku o godz. 16.00.

Kpt. Tomasz Cichocki to bezsprzecznie inspiracja dla wszystkich do podejmowania wyzwań, dążenia do celu, a dla żeglarzy –  skarbnica doświadczeń żeglarskich. To żeglarz, który samotnie opłynął kulę ziemską, podjął również drugą próbę opłynięcia świata bez zawijania do portów. Autor dwóch książek: „Zew Oceanu” i „Człowiek za Burtą”.

Podczas wydarzenia będą zaprezentowane najciekawsze historie z wypraw kapitana, będzie można także kupić książki z autografem Tomasza Cichockiego. Muzykę na żywo zapewni zespół Cicha Woda.

Uwaga, prosimy o potwierdzenie obecności na wydarzeniu (kontakt niżej). Liczba miejsc ograniczona do 80 osób.

Kontakt i więcej informacji:
– marketing@morka-plock.pl
– Tomek: 600 918 632 lub Michał: 500 268 104

*Kapitan Tomasz Cichocki – żeglarz i podróżnik. Urodził się w 1957 roku w Olsztynie i wraz z rodziną mieszka tam do dziś. Przede wszystkim żeglarz, ale również kierowca rajdowy, paralotniarz, podróżnik. Pierwsze uprawnienia żeglarskie zdobył w wieku ośmiu lat, co w stolicy Warmii nie było większym problemem – jezior tam bez liku. Zanim wypłynął na szerokie wody, przemierzał Mazury, Bałtyk i morza wokół Europy. Na podbój oceanów wyruszył mając już odpowiednie doświadczenie i niezwykłą – nawet jak na żeglarzy-samotników – determinację.

W 2006 r. przepłynął samotnie Atlantyk, dołączając do wąskiego grona żeglarzy, którzy dokonali tej sztuki w okresie jednego roku, a w latach 2011/2012 opłynął samotnie kulę ziemską w ciągu 312 dni, trasą przez Przylądek Dobrej Nadziei i Przylądek Horn, awansując, jako jedyny Polak, do elitarnego zestawienia WSSRC – World Sailing Speed Record Council.

Kapitan Tomasz Cichocki za wszystkie dokonania został uhonorowany cenionymi w środowisku nagrodami, między innymi: Srebrnym Sekstansem, Kolosem za Wydarzenie Żeglarskie Roku oraz zdobył prestiżowy tytuł Żeglarza Roku. Swoje przeżycia i zmagania z żywiołami opisał w książce „Zew oceanu”- 312 dni samotnego rejsu”, która cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród ludzi morza. Książka została nagrodzona prestiżową nagrodą „Wawrzyna Literackiego”. W okresach między transkontynentalnymi rejsami Tomasz Cichocki nie pozostaje bezczynny – wykorzystuje ten czas na organizowanie aktywności i usług swego „Cichocki Ocean Team” oraz na starty w regatach.

Spotkanie z kpt. Tomaszem Cichockim na żywo w Tawernie to pierwsze tego typu wydarzenie w Płocku. Organizatorem jest PTTK Morka w Płocku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *