Komenda Miejska Policji w Płocku

Twój syn miał wypadek? Nie daj się wrobić!

Niestety pomimo licznych apeli i prowadzonych akcji profilaktycznych, Policjanci w dalszym ciągu otrzymują zgłoszenia od osób, które padły ofiarą oszustów. Przestępcy działający w taki sposób mają jeden cel: zdobyć jak największa sumę pieniędzy. Policjanci ostrzegają! Pomyśl, zanim przekażesz komuś swój majątek. Sprawdź czy osoba, której pomagasz faktycznie jest w potrzebie.

W ostatnich dniach dwóch seniorów, w niemal identyczny sposób, padło ofiarą oszustw. Do 81-letniego mieszkańca Płocka zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako jego syn. Rozmówca oznajmił, że potrącił kobietę w ciąży, która jest ciężkim stanie. Aby nie został aresztowany, musi wpłacić kaucję. Pokrzywdzony poinformował, że ma w domu 30 tys. złotych. Postępując zgodnie z instrukcjami, senior przekazał pieniądze kobiecie, która po krótkiej chwili przyszła pod bramę jego posesji i przedstawiła się jako kurier sądowy. Niestety dopiero po wszystkim pokrzywdzony nabrał podejrzeń i skontaktował się z rodziną. Jak można się domyśleć, jego syn nie miał wypadku a senior padł ofiarą oszustów.

W niemal identyczny sposób swoje oszczędności stracił 87-letni płocczanin, który przekazał oszustom 22 tys. złotych. Do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta, który poinformował, ze jego syn miał wypadek i aby nie trafił do więzienia potrzebne są pieniądze. Pokrzywdzony oznajmił, ile oszczędności posiada i po niedługim czasie przekazał je mężczyźnie, który przyszedł do jego mieszkania. O tym, że  nie było żadnego wypadku, a on  został oszukany dowiedział się w trakcie rozmowy z rodziną.

Policjanci ostrzegają! Bądź czujny!

W przypadku otrzymania telefonu od obcej osoby z prośbą o przekazanie pieniędzy, dzwońmy do oficera dyżurnego policji, bezpośrednio pod numer 47 705 16 00 , 47 705 16 01 lub numer alarmowy 112. Prawdziwi policjanci przyjadą na miejsce i sprawdzą daną sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *