sobota, 18 maja 2024
Płock

Myślał, że pomaga żonie. Oszustom oddał ponad 200 tys. zł

Mieszkaniec Płocka przekazał oszustom 220 tysięcy złotych myśląc, że pomaga swojej żonie. Policjanci po raz kolejny ostrzegają – nie daj się zmanipulować! Jeśli ktoś prosi Cię o pieniądze, kieruj się rozsądkiem i nie działaj pochopnie. PAMIĘTAJ! Policja NIGDY telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy.

Niestety pomimo cyklicznych działań edukacyjnych prowadzonych przez Policję wciąż zdarzają się przypadki, w których nieświadomi seniorzy dają się zmanipulować przestępcom czyhającym na oszczędności ich życia.

Wczoraj do 71-letniego mieszkańca Płocka zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Poinformowała seniora, że jego żona została zatrzymana, ponieważ spowodowała wypadek drogowy, w którym ucierpiała kobieta w ciąży. Rozmówczyni powiedziała również, że kobieta może zostać zwolniona za kaucją, którą należy przekazać jej rzekomemu adwokatowi. W konsekwencji do mieszkania pokrzywdzonego przyszedł mężczyzna, któremu senior przekazał 220 tysięcy złotych.

opowiada sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

Pamiętajmy – bardzo ważna jest nasza postawa i czujność samego potencjalnego pokrzywdzonego.

Radzimy, aby bezwzględnie stosować zasadę ograniczonego zaufania, szczególnie w sytuacjach, gdy ktoś, kto telefonicznie podaje się za naszego krewnego, policjanta, prokuratora, urzędnika poleca nam, byśmy w określony sposób rozporządzali naszym majątkiem. Pamiętajmy – Policja NIGDY telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. NIGDY też nie prosi o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!

dodaje sierż. szt. Monika Jakubowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *