poniedziałek, 26 lutego 2024
Płock

Zmień z nami czyjś świat – przygotowania do Weekendu Cudów

Trwają przygotowania do Weekendu Cudów. Szlachetna Paczka udostępniła już internetową bazę rodzin, które czekają na pomoc w tym roku. Niewielkim wysiłkiem, ale działając razem, możemy odmienić życie najbardziej potrzebujących – bo razem stać nas na dobro. Wystarczy wejść na www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę i przygotować Szlachetną Paczkę – zachęcają koordynatorzy akcji.

Przez trudniejszą sytuację ekonomiczną wielu z nas stać na mniej. Jest jednak coś, czego inflacja czy drożyzna nas nie pozbawią. To wspólne działanie, możliwość niesienia wsparcia w grupie i radość, która płynie z jednoczenia się w pomaganiu. Razem stać nas na dobro dla tych, którzy mają najmniej. Efekt? Wpływ na czyjeś życie i zmiana jego historii, które stają się najlepszym prezentem, jaki możemy podarować – również sami sobie. Bo pomaganie, zwłaszcza jeśli robimy to z przyjaciółmi, bliskimi, znajomymi, daje poczucie sprawczości i niezwykłą radość.

Zmieniamy świat na dobre. Świat jednej rodziny, czasem jednej osoby. Ktoś, kto do tej pory myślał, że jest sam, zaczyna myśleć inaczej o świecie, o ludziach wokół. Już wie, że może poprosić o pomoc. Dostaje ją – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę.

Pomóż najbardziej potrzebującym na www.szlachetnapaczka.pl. Paczkę najlepiej robić całą paczką

Szlachetna Paczka pozwala pomagać efektywnie i na dużą skalę, przy niedużym nakładzie środków poszczególnych osób. W zeszłym roku wsparcie dla jednej rodziny przygotowywało średnio 31 darczyńców, a może jeszcze więcej. Kompletowanie Paczek rozkłada się więc na wiele osób, a efekt to coś więcej niż wsparcie materialne. Paczkę można przygotować z rodziną, wśród znajomych, ale też w szkole czy w pracy.

Nie wiesz od czego zacząć? Wejdź na stronę Paczki. Również w Płocku jest grupa ludzi nastawionych na pomoc. Wolontariusze od lat zaangażowania w Szlachetną Paczkę i tym razem służą pomocą. Wejdź na stronę szlachetnapaczka.pl, dalej „wybieram rodzinę” – województwo mazowieckie, Płock -powiat, magazyn Płock – południe. Przeczytaj opisy rodzin, wybierz jedną z nich i pomóż pomagać.

Weekend Cudów – czas, gdy paczki trafią do rodzin zaplanowano na 15-17 grudnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *