Płock

Nie ma rekinów, ale tylko na chwilę

W akwariach płockiego ZOO trwa remont zbiornika rekinów. Ekspozycja akwarystyczna została udostępniona dla zwiedzających w grudniu 2016 roku i po 7 latach od otwarcia konieczne było wykonanie prac konserwacyjnych oraz wymiana metalowych belek, które za sprawą soli i wilgoci uległy korozji.

To dość skomplikowana operacja ze względu na nietypową konstrukcję największego ze zbiorników – akwarium ma pojemność 40 000 litrów. I tu z pomocą przyszli specjaliści z firmy MOSTOSTAL Płock, którzy podjęli się tego zadania i z pełnym profesjonalizmem podeszli do jego wykonania. Pewnie część płocczan pamięta dawne czasy i prace w czynach społecznych? Historia zatoczyła koło, ponieważ wiele lat temu to właśnie Mostostal wybudował metalową konstrukcję w dolnej części ZOO, która do dziś służy za wspaniałą platformę widokową na Wisłę i jej drugi brzeg. Jesteśmy wdzięczni za kolejną dobrze wykonaną robotę i nieocenione wsparcie

opowiadają w ZOO Płock

Rekiny, które chwilowo przebywają w specjalnie dla nich skonstruowanym basenie na zapleczu hodowlanym, wkrótce powrócą do swojego odświeżonego lokum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *