środa, 22 maja 2024
Płock

Tydzień Ekumeniczny w Płocku. Co zaplanowano?

Będziesz miłował Pana, swego Boga… a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27). – to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tradycyjnie w Płocku zaplanowano modlitwy w wielu kościołach. Tydzień Ekumeniczny poprzedzi Dzień Judaizmu.

Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Poprzedza go Dzień Judaizmu. Jak będzie wyglądał program płockich obchodów.

Wtorek, 16 stycznia, godz. 17.00 – OBCHODY XXVII DNIA JUDAIZMU pod hasłem „SZALOM / Pokój – Dar Boga”. Spotkanie z dr. Jackiem Jelonkiem, pielgrzymem pieszym z Polski do Ziemi Świętej i inicjatorem akcji modlitewnej o pokój w świecie, oraz wspólna modlitwa o pokój w ziemskiej Ojczyźnie Jezusa, pod przewodnictwem biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego. Wyższe Seminarium Duchowne.

Czwartek 18 stycznia – Pomóż nam, Panie, zwrócić nasze życie ku Tobie, godz. 18.00 – MSZA ŚW. NA ROZPOCZĘCIE TYGODNIA EKUMENICZNEGO. Liturgii przewodniczy bp Mirosław Milewski, homilię głosi bp M. Jan Opala, Biskup Naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. Kościół św. Jana Chrzciciela

Piątek 19 stycznia – Pomóż nam, Panie, całym sercem kochać Ciebie, bliźniego i siebie samych godz. 17.00 – WIECZERNIA. NIESZPORY PRAWOSŁAWNE. Przewodniczy ks. mitrat Eliasz Tarasiewicz – proboszcz parafii prawosławnej, homilię głosi ks. Szymon Czembor – proboszcz parafii ewangelickiej. Ekumeniczny Wieczór Kolęd. Cerkiew Prawosławna, ul. Kościuszki 18

Sobota 20 stycznia – Panie, otwórz nasze serca na tych, których nie zauważamy godz. 17.00 – NABOŻEŃSTWO EWANGELICKIE. Przewodniczy ks. Szymon Czembor – proboszcz parafii ewangelickiej, homilię głosi ks. mitrat Eliasz Tarasiewicz. Kościół Ewangelicki, ul. Kazimierza Wielkiego 39.

Niedziela Słowa Bożego 21 stycznia – Panie, spraw, abyśmy nigdy nie odwracali się od potrzebujących Godz. 10.00 – Msza św. pod przewodnictwem biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego, z udziałem z udziałem przedstawicieli wszystkich Kościołów. Bazylika Katedralna.

Poniedziałek 22 stycznia – Panie, pomóż nam nieść nadzieję zranionym godz. 17.00 – EUCHARYSTIA O ZJEDNOCZENIE CHRZEŚCIJAN. Przewodniczy i homilię głosi ks. kan. dr Włodzimierz Piętka, diecezjalny duszpasterz ds. ekumenizmu. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Starym Rynku.

Wtorek 23 stycznia – Panie, niech nasze Kościoły będą gościnnymi domami uzdrowienia godz. 18.00 – EUCHARYSTIA PAMIĘCI O ZMARŁYCH „LUDZIACH EKUMENII” Z NASZYCH KOŚCIOŁÓW W 2023 ROKU. Przewodniczy i homilię głosi ks. prof. Henryk Seweryniak. Kościół św. Jana Chrzciciela.

Czwartek 25 stycznia – Panie, uczyń nas miłosiernymi świadkami Twojego Królestwa godz. 17.00 – MSZA ŚW. W MARIAWICKIEJ ŚWIĄTYNI MIŁOSIERDZIA I MIŁOŚCI z udziałem przedstawicieli wszystkich Kościołów. Przewodniczy bp M. Jan Opala – Biskup Naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, homilię głosi bp Szymon Stułkowski, biskup płocki. Katedra Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, ul. Kazimierza Wielkiego 27.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *