piątek, 23 lutego 2024
Komenda Miejska Policji w Płocku

Wywiesiła pieniądze na klamce…

Na policjanta, na wnuczka, na pracownika poczty czy banku. Choć oszuści wykorzystują różne metody swoich działań to jednak cel jest jeden. Podstępem i bez skrupułów potrafią zgarnąć majątek wykorzystując naiwność swoich ofiar. Policjanci apelują – BĄDŹ CZUJNY!

Obywatel Ukrainy stracił 30 tys. zł. Do 54-latka zadzwonił mężczyzna, który podał się za pracownika bezpieczeństwa bankowego i poinformował, że na jego koncie doszło do kradzieży. Następnie nakłonił zgłaszającego, aby zainstalował oprogramowanie na swoim telefonie, po czym dokonał wypłaty i przelewu swoich pieniędzy zgodnie z instrukcją. Pieniądze zniknęły bezpowrotnie.

Tego samego dnia płocczanka przekazała oszustom 6 tys. zł. Kobieta odebrała telefon od rzekomego pracownika poczty i inspektora policji śledczej, który poinformował, że środki pieniężne, które posiada są zagrożone. W konsekwencji, działając zgodnie z poleceniami oszusta, seniorka wywiesiła swoje oszczędności na zewnętrznej klamce drzwi wejściowych. Po chwili ślad po nich zaginał.

opowiada sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

Policjanci apelują: działajcie rozsądnie. Zawsze weryfikujcie informacje. Nigdy nie działajcie pochopnie. Zadzwońcie do bliskich. Jeżeli będziecie mieli wrażenie, że ktoś próbuje Was oszukać natychmiast powiadomcie o tym Policję. Przekażcie dyżurnemu informacje o swoich podejrzeniach. Nigdy, pod żadnym pozorem nie powierzajcie swoich pieniędzy obcym osobom. Nie wpuszczajcie do domu nieznanych Wam osób.

W przypadku otrzymania telefonu od obcej osoby z prośbą o przekazanie pieniędzy, dzwońmy do oficera dyżurnego policji, bezpośrednio pod numer 47 705 16 00 , 47 705 16 01 lub numer alarmowy 112. Prawdziwi policjanci przyjadą na miejsce i sprawdzą daną sytuację.

dodaje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *