Gospodarka i społeczeństwo

Handlowe niedziele – na razie na nie zaczekamy

Zniesiemy zakaz handlu w niedziele, ale każdy pracownik będzie miał zapewnione dwa wolne weekendy w miesiącu i podwójne wynagrodzenie za pracę w dni wolne. Tak brzmiał 21 postulat z setki obiecanych przez rząd na pierwsze sto dni. Jak zatem wygląda sprawa zakupów w niedzielę? Wiele wskazuje na to, że na razie zakupów w niedziele nie zrobimy.
Pomysł miał zarówno zwolenników jak i przeciwników. Jak jednak się okazuje na razie temat, co potwierdza oficjalne stanowisko ministerstwa, tematu nie ma.

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie są prowadzone prace dotyczące zmian we wspomnianym obszarze – poinformował resort w odpowiedzi na pytania Business Insidera.

Jak czytamy w Business Insider – z sondaży wynika, że większość Polaków chciałaby przywrócenia handlu w niedzielę. Podobnego zdania jest Polska Rada Centrów Handlowych, którzy od ośmiu lat opowiadają się za handlem w niedzielę. Okazuje się bowiem, że centra handlowe właśnie w soboty i niedziele odnotowywały najwyższe przychody.

Inaczej sprawa ma się wśród przedstawicieli sieci sklepów. Wielu twierdzi, że klienci przyzwyczaili się do zamkniętych w niedzielę sklepów i chętniej korzystają z promocji w pozostałe dni tygodnia.

Wiele na to wskazuje, że tematem handlu w niedzielę – przynajmniej na razie, posłowie nie będą się zajmowali.

W tym roku niedziele handlowe wypadają: 24 marca, 28 kwietnia, 30 czerwca, 25 sierpnia, 15 grudnia oraz 22 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *