Gospodarka i społeczeństwoPłock

Dziś z władzami Levi’s w Płocku rozmawiał będzie prezydent

Levi’s ogłosił, że zamknie swój zakład mieszczący się w Płocku. W wyniku likwidacji fabryki pracę stracą setki osób. Działał tu nieprzerwanie od 32 lat.

Koncern poinformował, że produkcja w zakładzie w Płocku zostanie wygaszona już w ciągu najbliższych tygodni – do połowy czerwca 2024 roku. Jak podaje Business Insider, firma przyznała, że “decyzja o zamknięciu polskiego zakładu była rozważana od pewnego czasu”. Została podjęta ze względu na rosnące koszty produkcji i sytuację na rynku pracy.

Biorąc pod uwagę szybko zmieniający się krajobraz operacyjny, z wysoką inflacją i stale rosnącymi kosztami energii, firma pracuje nad całym łańcuchem dostaw, aby zapewnić elastyczność, zarządzać kosztami i wspierać długoterminowe cele strategiczne. W tym przypadku oznacza to szukanie bardziej pionowego modelu dla pracy, która była wykonywana w Płocku

– napisano w komunikacie na stronie Levi’s


Dziś w tej sprawie prezydent Andrzej Nowakowski ma spotkać się z dyrektorem Zakładu. Natomiast na sobotę 6 kwietnia zaplanowano spotkanie z pracownikami, którzy mogą stracić pracę. Prezydent zainteresowane osoby zaprasza do auli ratusza na godz. 10.00. Jak zaznacza – spotkanie ma dotyczyć zaistniałej sytuacji, form pomocy i możliwych rozwiązaniach tej sytuacji. Na spotkanie zaproszono także przedstawicieli Miejskiego Urzędu Pracy oraz lokalnych przedsiębiorców.

Płocka fabryka zatrudniała ok. 1000 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *