Komenda Miejska Policji w Płocku

Majówka na drogach

Dobiegł końca długi majowy weekend. W tym czasie mazowieccy funkcjonariusze podczas pełnienia służby robili wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym. Na drogach garnizonu mazowieckiego od (30.04 – 5.05) doszło do 33 wypadków drogowych, w których zginęło 5 osób. Policjanci zatrzymali 80 nietrzeźwych kierujących.

Za nami długi majowy weekend. W ciągu tych kilku dni (30.04 – 5.05) mazowieccy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. Liczne policyjne kontrole, które były prowadzone na drogach miały jeden, główny cel – aby wszyscy zmotoryzowani, którzy wybierali się w podróż, wrócili z niej bezpiecznie, cało i zdrowo.

Od wtorku (30 kwietnia) do niedzieli (5 maja) na mazowieckich drogach doszło do 33 wypadków, w których rannych zostało 38 osób, a 5 osób poniosło śmierć. Podczas majowego weekendu nie zabrakło kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. W tym czasie policjanci zatrzymali 80 nietrzeźwych kierowców.

W analogicznym okresie 2023 roku doszło do 32 wypadków, w których ranne zostało 39 osób, a 2 osoby zginęły. Mundurowi udaremnili wtedy dalszą jazdę 68 nietrzeźwym kierującym.

Do pierwszego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło we wtorek (30.04) w m. Chrzczanka Folwark w pow. wyszkowskim. Około godziny 13:15 tamtejsi policjanci udali się na miejsce wypadku drogowego, gdzie kierujący skodą 57-letni mieszkaniec pow. ostrołęckiego uderzył w przydrożne drzewo. Niestety na skutek odniesionych w zdarzeniu obrażeń, pomimo podjętej reanimacji, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

O godzinie 19:53 w Zarębach w pow. przasnyskim doszło do kolejnego śmiertelnego zdarzenia. Z niewyjaśnionych przyczyn kierujący bmw stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, dachował i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Na skutek zdarzenia podróżujący nim 19-letni mieszkaniec pow. przasnyskiego poniósł śmierć na miejscu.

Również we wtorek ok. godz. 21:10 w m. Bikówek (pow. grójecki) na DK50 doszło do śmiertelnego potrącenia 45-letniego pieszego, mieszkańca pow. grójeckiego przez audi za kierownicą, którego siedział 63-latek.

W środę (1.05) ok. godziny 9:50 w m. Wilkęsy w pow. płockim doszło do potrącenia 42-letniego rowerzysty (mieszkańca pow. płockiego) przez kierującą oplem 29-letnią mieszkankę pow. płockiego. Niestety w tym zdarzeniu rowerzysta poniósł śmierć na miejscu.

W niedzielę (5.05) ok. 6:40 w m. Poręba (pow. wyszkowski) droga W694 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Z niewyjaśnionych przyczyn 20-letni kierowca opla zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Po raz kolejny apelujemy zarówno do kierowców jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *