środa, 22 maja 2024
KulturaPłock

VOŁOSI z kwintetem smyczkowym POS na Pikniku Europejskim w Płocku

10 maja o godzinie 18.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku wraz z kwintetem smyczkowym Płockiej Orkiestry Symfonicznej wystąpi zespół VOŁOSI.

materiały prasowe

VOŁOSI to fenomen na scenie muzyki światowej. Zespół powstał po nieoczekiwanym spotkaniu artystów tradycyjnych i współczesnych w sercu polskich gór. Przekraczając granice instrumentów smyczkowych, posunęli się znacznie dalej.

Koncert w ramach 25. Pikniku Europejskiego będzie muzyczną podróżą dedykowaną wszystkim odkrywcom, osobom poszukującym pięknych, nastrojowych, zapadających w pamięć melodii oraz tym, którzy potrzebują mocnej dawki energii.

VOŁOSI zagrali ponad 820 koncertów na całym świecie goszcząc w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i festiwalach. Ich koncerty były transmitowane przez BBC, WDR3, 2 i 3 Polskiego Radia, Ö1 i koreańskie MBC.

Już 10 maja o godzinie 18.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej wystąpią VOŁOSI w składzie: Krzysztof Lasoń – skrzypce, Stanisław Lasoń – wiolonczela, Robert Waszut – kontrabas, Jan Kaczmarzyk – altówka trzystrunowa, Mateusz Adamczyk – skrzypce.

Artystom towarzyszyć będzie kwintet smyczkowy Płockiej Orkiestry Symfonicznej, który od pulpitu dyrygenckiego poprowadzi maestro Adam Klocek, polski wiolonczelista, dyrygent, kompozytor i pedagog. W latach 2006–2020 dyrektor Filharmonii Kaliskiej, od 2020 dyrektor Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana.

Podczas wieczoru zabrzmi autorska muzyka instrumentalna zespołu, w której dwa muzyczne światy, dwa rodzaje smyczkowego brzmienia przenikają się wzajemnie. VOŁOSI łączą współczesność z ludowością, klasykę z tradycją.

Wydarzenie jest już dostępne w sprzedaży, bilety można nabyć stacjonarnie w kasie biletowej POS lub na: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-838-volosi-xxv-piknik-europejski-105016?id=590715#overall

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *