BodzanówGospodarka i społeczeństwo

Apel o racjonalne korzystanie z wody

Z uwagi na bardzo duże rozbiory wody na SUW Stanowo włączył się suchobieg w pompach. W ostatnich dniach obiekt nieustannie pracuje na maksymalnym obciążeniu, jednak to nie wystarcza aby zapewnić ponadnormatywne rozbiory.

W związku z rozpoczynającym się okresem letnim oraz bardzo trudną sytuacją hydrometeorologiczną na obszarze całego kraju analogicznie do lat poprzednich, władze Miasta i Gminy Bodzanów zwracają się do mieszkańców o racjonalne korzystanie z wody pochodzącej z gminnych sieci wodociągowych.

Pamiętajcie, że obowiązuje bezwzględny zakaz czerpania wody z hydrantów ppoż za wyjątkiem poboru wody do celów przeciwpożarowych. Pobór wody z hydrantów ppoż przez osoby do tego nieupoważnione traktowane jest jako nielegalny pobór wody i stanowi złamanie prawa zagrożone karą grzywny do 5000 zł, zgodnie z zapisami Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

Apel o korzystanie z wody tylko i wyłącznie do celów socjalno-bytowych ograniczając jej używanie do podlewania trawników, ogródków i mycia samochodów.

2 thoughts on “Apel o racjonalne korzystanie z wody

 • A jak to się dzieje, że w innych gminach nie ma takiego problemu, a pobór wody na pewno jest jednakowy, jak nie większy? W innych gminach nikt nie podlewa kwiatków / trawników?
  Czyli gdyby na teren gminy wprowadziło się kilkaset dodatkowych osób, to byłby problem z poborem wody, ponieważ co, za duże zużycie w trakcie wieczornych kąpieli?
  Od lat ten sam problem i tylko w Gminie Bodzanów. Ciekawe co by było, gdyby ludzie uprawiali na terenie gminy Bodzanów hektary truskawek / malin, które też muszą być regularnie podlewane. A tam gdzie deszczownice i inne systemy nawadniania pól chodzą nie ma braków w dostawie wody. Może warto się tym zainteresować i popracować nad wydajnością systemu a nie ograniczaniu mieszkańcom wieczorem wody??

  Odpowiedz
 • Samorząd miasta i gminy Bodzanów powinien uruchomić działania aby podwyższyć poziom wód gruntowych na obszarze Gminy!
  Trzeba podejmować działania w stosunku do Wód Polskich aby w Bodzanowie na Mołtawie zbudować zbiornik retencyjny.
  Stworzyłem i przekazałem w dniu 21.06.2016 roku do samorządu koncepcję na zbiornik o powierzchni około 15-18 hektarów i głębokości około 4 metrów, który parciem słupa wody promieniowałby rozprowadzeniem wód w okolicznych gruntach!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *