Płock

Ponad 2 mln zł na inwestycje w gospodarowanie odpadami w Płocku

W tym roku spółka – Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku – zrealizowała dwa przedsięwzięcia za blisko 2,2 mln zł poprawiające jakość funkcjonowania zakładu w Kobiernikach.

materiały prasowe

W ostatnich dniach PGO zakończyła modernizację linii B w sortowni i wymieniła przenośnik transportujący odpady. Poprzedni pracował od 2001 roku, coraz częściej ulegał awarii, co powodowało przestoje w pracy całej linii i obniżało moce przerobowe zakładu. Dodatkowo, w ramach tego zadania, spółka zamontowała tzw. czerpnię powietrza wraz z wyciągiem. Rozwiązanie to spowoduje ograniczenie zapylenia i poprawi warunki pracy w sortowni. Inwestycja ta kosztowała PGO 410 tys. zł.

Nieco wcześniej, bo w marcu, spółka zakończyła inne przedsięwzięcie, polegające na hermetyzacji hali przyjęć sortowni. Obiekt został przebudowany wraz z elementami otaczającej go infrastruktury i placami manewrowymi.

materiały prasowe

Inwestycja pozwala na wjazd i rozładunek przy szczelnie zamkniętych bramach zarówno „śmieciarek” dwuosiowych, trzyosiowych, jak i czteroosiowych oraz ciągników siodłowych z naczepami o łącznej długości 16,5 metrów. Zmodernizowana hala przyjęć zyskała również większe bramy wjazdowe, co pozwala na bardziej sprawne i bezpieczne manewrowanie pojazdami dostarczającymi odpady, jak również maszynami zakładu. Wartość inwestycji sięgnęła prawie 1,8 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *