Sport

Jutro w Płocku Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych

Już po szósty Rejonowe Płockie WOPR wraz Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego organizuje Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych. Tym razem będzie to II Runda. Na starcie zamelduje się około 40 najlepszych polskich zawodników, startujących także z sukcesami w imprezach rozgrywanych w Europie a także zawodach rangi światowej. Partnerem Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych jest Miasto Płock.

Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych są Świętem wodnych sportów motorowodnych i dla nadania zawodom należytej rangi zostały one objęte patronatem: Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, jak również Starosty Płockiego Sylwestra Ziemkiewicza.

Wspólny start całej grupy skuterów, ryk silników o mocach nawet do 500 KM, fontanny wody i fale, rozbijane przez mknące z dużymi prędkościami skutery, zapewnią niesamowite emocje. Najszybsze maszyny będą w stanie rozpędzić się nawet do 140 km/h ! Zawody komentowane przez profesjonalnego spikera można będzie obserwować z okolic płockiego molo, plaży oraz ze skarpy wiślanej. W trakcie trwania Mistrzostw rozegranych zostanie ponad 20 wyścigów wyłaniających najlepszych sterników II rundy Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych 2024 r.

Poza wymiarem czysto sportowym impreza ma na celu propagowanie bezpiecznych form spędzania czasu w wodzie, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania sprzętu motorowodnego. Godnym podkreślenia jest fakt, że jest to jedna z największych imprez sportowych jakie odbędą się w Płocku w 2024 r.

Organizację zawodów wsparło wiele firm i instytucji. Partnerem zawodów jest Miasto Płock, sponsorem głównym Rejonowego Płockiego WOPR w roku 2024 jest ORLEN.

Dofinansowano ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *