Sport

Szymon Marciniak najlepszym arbitrem w 2023 roku

“Dziękuję mojemu zespołowi, mojej rodzinie i przyjaciołom, którzy zawsze mnie wspierają i są ze mną.” Tak skomentował tytuł Najlepszego Arbitra 2023 roku sędzia Szymon Marciniak.

FB Szymona Marciniaka

Polski arbiter po raz drugi z rzędu został laureatem plebiscytu Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) na najlepszego sędziego roku. W 2023 poprowadził m.in. finał Ligi Mistrzów i klubowych mistrzostw świata.

W 2023 roku Szymon Marciniak został ponownie uhonorowany przez IFFHS jako najlepszy sędzia roku na świecie dzięki swojej regularności i charyzmie. Otrzymał 175 punktów i zdecydowanie wyprzedził Włocha Daniele Orsato, laureata tej nagrody w 2020 roku, oraz Francuza Clementa Turpina

 – napisano na oficjalnej stronie internetowej organizacji.

To był wspaniały rok, piękne mecze i dobre decyzje, ale jak to w sędziowaniu bywa i decyzje, które powinny być lepsze. Jestem dumny, ale pracujemy ciężko, żeby spełniać kolejne marzenia. Pozdrawiam wszystkich kibiców i życzę wspaniałego Nowego Roku. Pamiętajmy, nie ma piłki nożnej bez sędziów – szanujmy sędziego!

mówił po odebraniu nagrody Szymon Marciniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *