niedziela, 21 kwietnia 2024
Płock

Rolnicy protestują, utrudnienia w ruchu. Policja radzi korzystać z innych tras

Dziś, 9 lutego, kierowcy muszą być przygotowani na planowany protest rolników. To wydarzenie może przynieść utrudnienia również na drogach miasta i powiatu płockiego. Policja zachęca do szukania alternatywnych tras oraz unikania podróży, gdy nie jest to konieczne.

Płoccy policjanci informują, że w piątek, 9 lutego, odbędzie się planowany protest rolników, który może przynieść czasowe utrudnienia na drogach miasta i powiatu płockiego. Wyruszając w drogę, powinniśmy uwzględnić dłuższy niż zwykle czas dojazdu, albo znaleźć drogi alternatywne.

mówi sierż. szt.Monika Jakubowska z KMP w Płocku

Rozpoczęcie protestu planowane jest o godz. 10.00 na trasie Radzanowo-Nowe Gulczewo- Płock ul.Wyszogrodzka

W godz. 11-14 utrudnień możemy spodziewać się na drodze krajowej nr 62 (ul. Wyszogrodzka) od skrzyżowania z ul. Rogozińską w kierunku Ronda Wojska Polskiego, które może zostać całkowicie zablokowane.

Policja proponuje korzystanie z alternatywnych dróg – przejazd z centrum w kierunku Podolszyc zalecany ul. Grabówka, przejazd na drugą stronę Wisły dla pojazdów osobowych zalecany Mostem Legionów Józefa Piłsudskiego (starym mostem).

Protestujących rolników spotkacie równie na drodze wojewódzkiej nr 567 Staroźreby – Nowa Góra (spodziewana blokada ronda w Nowej Górze na drodze krajowej nr 10) oraz na drodze krajowej nr 62 Czerwińsk-Wyszogród (spodziewana blokada ronda w Wyszogrodzie DK62/DK50)

Apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, sugerujemy unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów. Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność i stosować się do poleceń policjantów.

dodaje sierż. szt. Monika Jakubowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *