wtorek, 21 maja 2024
Gospodarka i społeczeństwo

Egzamin ósmoklasisty online

Za miesiąc uczniowie kończący podstawówkę przystąpią do pisania egzaminu ósmoklasisty. Wyniki, które uzyskają, będą miały istotny wpływ na rekrutację do liceum bądź technikum.

Nikogo nie dziwi zatem, że trwa wzmożona nauka. Uczniowie wykorzystują te ostatnie tygodnie na utrwalanie materiału z polskiego, angielskiego i matematyki. Czy są już dostatecznie przygotowani? A może powinni jeszcze odświeżyć niektóre tematy? Jaki wynik jest obecnie w ich zasięgu? Odpowiedzi na te pytania może dostarczyć innowacyjny, pierwszy w Polsce Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online. Jego organizacji podjęła się platforma edukacyjna ZDAY we współpracy z Polskim Instytutem Edukacji.

Dlaczego powstał w takiej formie?

Ważne było dla nas, aby próbny egzamin był dostępny dla każdego ucznia. Możliwy do rozwiązania w domu albo w szkolnej bibliotece po lekcjach. Wystarczy telefon z dostępem do internetu, choć my polecamy zdecydowanie rozwiązywanie egzaminu na komputerze, z uwagi na większą wygodę

– mówi Karol Wilczyński, pomysłodawca akcji i współtwórca platformy ZDAY.

Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online organizowany jest w terminie 16-18.04.2024 r. Każdego dnia będzie udostępniany arkusz z innego przedmiot, tak jak na prawdziwym egzaminie.

Na języku polskim będą pytania do tekstu źródłowego i wypracowanie do napisania, a na angielskim słuchanka. Wszystko formą i treścią zbliżone do prawdziwych egzaminów

– dodają organizatorzy.

Aby wziąć udział w próbnym egzaminie online, wystarczy się zapisać na stronie https://zday.pl/probny-egzamin-osmoklasisty-online/ Tam również znajdują się dodatkowe informacje. Arkusze będą dostępne przez cały dzień, tak aby każdy uczeń mógł wziąć udział w tym wydarzeniu.

Próbny egzamin online od ZDAY daje okazję do zweryfikowania wiedzy bez stresu, w domowych, komfortowych warunkach, a jednak możliwie zbliżonych do realiów prawdziwego egzaminu – chociażby pod względem limitu czasu. Warto wykorzystać tę okazję, zwłaszcza że wzięcie udziału nic nie kosztuje. Rozwiązanie Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty Online na pewno pomoże uzyskać lepszy rezultat w połowie maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *